Zapisz się na iTunesMagia radia. Coraz częściej odchodzi w niepamięć. Są jednak ludzie, którzy próbują przywrócić dźwiękowi to, co mu przynależne. Ze względu na kompletne niedopasowanie praw autorskich do rzeczywistości, na razie skupiają się na słowie. Na muzykę przyjdzie nam jeszcze poczekać…

Podkasty to programy, audycje, robione przez fascynatów tematu. Miłośników słowa i mikrofonu. Można ich słuchać dzięki internetowi – choć część z nich ląduje też na antenie klasycznych stacji radiowych. Można ich najczęściej słuchać na stronach autorów (takich jak ta), lub z pomocą wyspecjalizowanego oprogramowania.

Plusem korzystania ze strony jest brak konieczności instalowania dodatkowych programów. Plusem korzystania z osobnych programów jest automatyczne powiadamianie Cię o nowych odcinkach – a jeśli nie zaprotestujesz, to również ich automatyczne pobieranie. Tak, by można ich było posłuchać podczas spaceru, w drodze do pracy lub przy prasowaniu.

Jeśli chcesz posłuchać Świata w trzy minuty na telefonie z IOS, poleca Ci domyślną aplikację „Podcasty” lub Overcast. Ta pierwsza jest uznanym standardem, ta druga ma kilka funkcji usprawniających słuchanie dłuższych audycji.

W przypadku urządzenia z Androidem, polecam wspieranego reklamami Podcast Addict lub całkiem darmowego Antennapod.

Następnie, przy pomocy wbudowanej w aplikację wyszukiwarki, znaleźć nasz ulubiony podkast (Świat w trzy minuty jest wyszukiwany przez większość bez problemu… no, trzeba pamiętać, że trzeba wstawić duże „Ś”, bo małe bywa problemem) – lub kliknąć na odpowiedni odnośnik.

Na przykład jeden z tych: iTunes | Android | RSS

Zapraszam do naszego świata!